Požární signalizace

Požární signalizace

Hasiči mají jedno pořekadlo : "Když hoří minutu, uhasíte oheň sklenicí vody. Když hoří dvě minuty, uhasíte jej vědrem vody. Když hoří tři minuty, nestačí vám na uhašení ani hasičská stříkačka."

Včasné rozpoznání požáru a rychlý zásah dokáže zabránit obrovským škodám. Elektrická požární signalizace je jedna z možností. Autonomní požární detektory jsou určeny k detekci kouře nebo tepla, tedy k odhalení zárodku požáru. Hlasitá signalizace vás může vzbudit, abyste včas uhasili požár či opustili prostor a mohli zavolat pomoc. Zároveň však existují i rozsáhlejší systémy elektrické požární signalizace, které oznámí hrozbu na místě stálé služby. 

​​Požární hlásiče

Požární hlásiče mají za úkol rozpoznat vznikající požár. To dokáží lépe a spolehlivěji než člověk a navíc jsou neúnavné. Existuje jich celá řada typů.

Vyhlášení požárního poplachu

Na vyhlášení požárního poplachu závisí rychlost a kvalita hasebního zásahu. Tím pádem to ovlivňuje výši škod.

Protipožární ucpávky

Protipožární ucpávky jsou nedílnou součástí dodávky požární signalizace. Brání šíření ohně do dalších prostor budovy. Používáme materiály DUNAMENTI a HILTI.

Požární ústředny

Požární ústředna má za úkol trvale sledovat stav jednotlivých hlásičů a včas rozeznat blížící se požární stav. Potom nastává vyhlášení požáru.

Předpisy a revize

Požární předpisy jsou poměrně složité a celý úsek patří do plně regulované sféry norem ČSN. Je tudíž vhodné se s těmito předpisy seznámit a plně je dodržovat.

Údržba a servis

Důležitou součástí spolehlivého provozu všech systémů je servis. Zajišťujeme provádění pravidelných revizí, kontrol, záručního i pozáručního servisu u instalovaných zařízení. Na základě uzavřené servisní smlouvy, po 24 hodin denně, poskytneme klientům, kteří se na nás obrátí, naše služby.

Kontaktujte nás

Máte zájem o naše služby, nebo jen dotaz?
Neváhejte nás kontaktovat telefonicky nebo pomocí poptávkového formuláře.